Колектив‎ > ‎

Наукова робота


Сфера наукових інтересів 
колективу кафедри

Одним з наукових напрямків кафедри є розкриття механізмів токсичного ураження печінки та міокарду ксенобіотиками різного походження. Враховуючи екологічне забруднення довкілля відходами промисловості та сільського господарства, а також неконтрольоване застосування медикаментозних засобів, науковці кафедри досліджують розвиток метаболічних порушень в організмі за умов потрапляння до нього підвищених доз токсикантів.

Одним з напрямків є дослідження патологічних процесів у міокарді після ураження його токсичними дозами адреналіну та пошук нових способів корекції виявлених порушень за допомогою рослинних антигіпоксантів та антиоксидантів.

 Зацікавленість рослинними препаратами на сьогодні все більше набуває актуальності. На кафедрі проводиться дослідження ефективності застосування екстрактів з листя абрикоса звичайного, шовковиці чорної, надземної частини хріну звичайного та настойки з квітів піона на моделях ураження печінки тетрахлорметаном та парацетамолом. Досліджується протизапальна активність екстрактів та настойок з лікарської рослинної сировини на моделі карагенінового набряку лапи щурів та проводиться порівняння ефективності досліджуваних засобів з відомими брендовими препаратами.

Актуальним і доцільним на сьогодні є дослідження порушень в організмі за умов ураження печінки туберкулостатиками (ізоніазидом та рифампіцином) на тлі інтоксикації шестивалентним хромом та пошук ефективних способів корекції за допомогою антиоксидантів та ентеросорбентів.

 Зацікавленість дослідників кафедри викликає встановлення патогенетичних змін за умов ураження організму фосфоорганічними сполуками та нітритами, які широко використовуються у сільському господарстві, а також можливість застосування за даних уражень антигіпоксантів та антиоксидантів.

Пріорітетним напрямком наукових досліджень є виявлення метаболічних порушень в організмі тварин різних вікових груп за умов впливу на них тютюнового диму, а також встановлення механізмів розвитку інтоксикації на тлі поєднаного застосування декількох ксенобіотиків з можливістю подальшого пошуку ефективних схем корекції засобами природнього та синтетичного походження.

Дослідження складу БАР лікарської рослинної сировини, її стандартизація, розробка технології та стандартизація екстрактів й готових лікарських засобів належать до важливих напрямків наукових уподобань викладачів кафедри.

  За даними напрямками досліджень на кафедрі виконується 3 докторські дисертації та 6 кандидатських дисертацій:

1.      Вронська Л.В. – дисертація на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук;

2.     Лихацький П.Г. - дисертація на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук;

3.     Медвідь І.І. - дисертація на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук;

4.     Линда О.С. - дисертація на здобуття наукового ступеня фармацевтичних кандидата наук;

5.     Рицик О.Б. - дисертація на здобуття наукового ступеня медичних кандидата наук;

6.    Качур О.І. - дисертація на здобуття наукового ступеня біологічних наук;

7.    Гричишин Л.Є. - дисертація на здобуття наукового ступеня медичних наук;

8.    Никифорук А.Я. - дисертація на здобуття наукового ступеня фармацевтичних наук;

9.   Трофіменко О.В. - дисертація на здобуття наукового ступеня фармацевтичних наук.