На базі кафедри фармації факультету післядипломної освіти навчаються провізори-інтерни спеціальності “Загальна фармації” та слухачі передатестаційних циклів зі спеціальностей “Загальна фармація”, “Організація і управління фармацією” та спеціалізації “Організація і управління фармацією”.
Протягом 2013-2020 рр. на кафедрі успішно пройшли навчання близько 600 провізорів-інтернів та понад 700 провізорів-слухачів.
Проф. Фіра Л. С. читає лекцію провізорам-інтернам спеціальності “Загальна фармація” з фармакогнозії з використанням мультимедійних засобів навчання (2017 рік)
Проведення семінарських занять з провізорами-курсантами та провізорами-інтернами в онлайн-режимі (2020 рік)
Досвід застосування онлайн-технологій при проведенні занять з провізорами-інтернами (2020 рік)
Також у 2013-2014 рр. та 2014-2015 рр. на кафедрі навчалися провізори-інтерни спеціальності “Клінічна фармація” (9 чоловік).
Впродовж навчальних років з 2013 р. по 2016 р. у магістратурі на базі кафедри фармації ФПО навчались 22 магістранти зі спеціальності “Фармація” та 4 магістранти зі спеціальності “Клінічна фармація”, які після закінчення навчання отримали відповідні дипломи магістрів (з них 1 магістрант виконував наукову роботу на базі кафедри).
Навчально-методична робота з провізорами-інтернами та слухачами курсів підвищення кваліфікації проводиться відповідно до навчальних робочих програм та планів, що складені на основі відповідних типових програм.
Для провізорів-інтернів за спеціальністю «Загальна фармація» на кафедрі фармації ФПО викладають такі дисципліни: організація, управління та економіка фармації, фармакогнозія, фармацевтична технологія, фармацевтичний аналіз, елементи практичної психології, спеціальна підготовка;
Для провізорів-слухачів передатестаційних циклів за спеціальностями «Організація і управління фармацією», «Загальна фармація» та спеціалізації за спеціальністю «Організація і управління фармацією» викладаються такі дисципліни: управління та економіка фармації; фармацевтична технологія; якість, стандартизація та сертифікація ліків; фармакогнозія; спеціальна підготовка; елементи практичної психології; проблеми та профілактика СНІДу.
На кафедрі у 2 навчальних кімнатах навчаються одночасно 4 групи інтернів. Кожна з кімнат оснащена відповідними тематичними матеріалами щодо фахових дисциплін, які викладаються. Додатковими приміщеннями кафедри є кабінет завідувача, 2 викладацькі кімнати та наукова лабораторія. За останні роки кафедра укомплектована мультимедійним проектором, 2 відеосистемами та комп’ютерами, які використовується з метою:
роботи інтернів з матеріалами підготовки до семінарських, лекційних занять, розміщених на сайті кафедри
проведення базового, проміжного і заключного контролю знань провізорів-інтернів та провізорів-курсантів у тестовому режимі.
Семінарське заняття з провізорами-інтернами спеціальності "Загальна фармація" (2017 рік)
Всі навчально-методичні матеріали, що використовуються на лекціях, практичних та семінарських заняттях, постійно удосконалюються та доповнюються останніми досягненнями у фармації, та представлені у навчально-методичному кутку кафедри.
Доц. Чубка М. Б. біля методичного кутка кафедри (2019 рік)
Викладачами систематично проводиться оновлення матеріалів, що розміщені на Web-сторінці кафедри у системі Moodle в розділах “Методичні вказівки”, “Матеріали для підготовки до лекцій”, «Презентації лекцій», Матеріали для підготовки до практичних занять”
Викладачами кафедри згруповано банк тестових питань для підготовки до Кроку-3 і внесено в електронну систему навчально-наукового відділу незалежного тестування знань студентів. Під час практичних та семінарських занять з провізорами-інтернами проводиться обговорення тестових питань, внесених у базу тестів Крок-3, звертається особлива увага на найбільш проблематичні питання. Щоденно проводитися тестовий контроль відповідно до теми заняття. На початку та при закінченні кожного циклу провізори-інтерни проходять тестовий контроль з відповідної дисципліни, використовуючи базу тестів “Крок 3. Фармація”.
Доц. Підгірний В. В. під час семінарського обговорення з провізорами-інтернами спеціальності “Загальна фармація” тестових питань “Крок 3. Фармація” (2017 рік)
Для уніфікації та полегшення самостійної роботи провізорів-інтернів на базах стажування колективом кафедри створено і видано типографським способом “Щоденник обліку роботи провізора-інтерна” (два видання з доповненнями). Викладачі кафедри є авторами та співавторами монографій, підручників, посібників, лабораторних практикумів: "Математичне планування експерименту при проведенні наукових досліджень у фармації" (2008 р.), “Фармація Тернопілля: минуле й сьогодення” (2017 р.), “Життєвими стежинами фармацевтів” (2017 р.), "Біологічна хімія" (2015 р., "Медична хімія" (2018 р.), "Долі репресованих родин фармацевтів" (2019 р.).
Видавнича діяльність співробітників кафедри