На базі кафедри фармації факультету післядипломної освіти навчаються фармацевти-інтерни спеціальності “Фармації” та слухачі циклів підвищення кваліфікації зі спеціальностей “Фармація”, Клінічна фармація”, “Організація і управління фармацією” та спеціалізації “Організація і управління фармацією”.

Починаючи із січня 2023 р. на кафедрі фармації ФПО проходять курси підвищення кваліфікації для фармацевтів зі спеціальності "Клінічна фармація".

Протягом 2013-2024 рр. на кафедрі успішно пройшли навчання близько 900 фармацевтів-інтернів та понад 950 фармацевтів-слухачів.

Наказом МОЗ України від 31.03.2022556 затверджено примірну програму підготовки в інтернатурі за спеціальністю “Фармація”, відповідно до якої підготовка в інтернатурі триває впродовж 1 року та складається з освітньої та практичної частин. Освітня частина проводиться в закладах вищої або післядипломної освіти і триває 3 місяці. Впродовж 8 місяців фармацевти-інтерни проходять практичну частину інтернатури на відповідних базах стажування. Порядок проходження інтернатури, вимоги до баз стажування регламентуються наказом МОЗ України від 22.06.2021 № 1254 “Положення про інтернатуру” із відповідними змінами та доповненнями, внесеними наказом МОЗ України від 16.03.2022 № 493. Відповідного до даних наказів, вже з 01 квітня поточного року в інтернатуру за спеціальністю “Фармація” змогли поступити випускники заочної форми навчання за спеціальністю 226 “Фармація, промислова фармація”.

Проведення  семінарських занять з фармацевтами-інтернами в онлайн-режимі, використовуючи можливості  Microsoft Teams  (2022 рік)

Досвід застосування онлайн-технологій при проведенні занять з фармацевтами-інтернами (2021 рік)

Проведення семінарських занять з фармацевтами-курсантами та фармацевтами-інтернами в онлайн-режимі (2020 рік)

Проведення семінарських занять з фармацевтами-курсантами та фармацевтами-інтернами в онлайн-режимі (2020 рік)

Проф. Л.С. Фіра читає лекцію фармацевтам-інтернам спеціальності “Загальна фармація” з фармакогнозії з використанням мультимедійних засобів навчання (2017 рік)

Також у 2013-2014 рр. та 2014-2015 рр. на кафедрі навчалися фармацевти-інтерни спеціальності “Клінічна фармація” (9 чоловік).

Впродовж навчальних років з 2013 р. по 2016 р. у магістратурі на базі кафедри фармації ФПО навчались 22 магістранти зі спеціальності “Фармація” та 4 магістранти зі спеціальності “Клінічна фармація”, які після закінчення навчання отримали відповідні дипломи магістрів (з них 1 магістрант виконував наукову роботу на базі кафедри). 

Навчально-методична робота з фармацевтами-інтернами та слухачами курсів підвищення кваліфікації проводиться відповідно до навчальних робочих програм та планів, що складені на основі відповідних типових програм. 

Для фармацевтів-інтернів за спеціальністю «Фармація» на кафедрі фармації ФПО викладають такі дисципліни: управління та економіка фармації, фармацевтична технологія, якість, стандартизація та сертифікація ЛЗ, фармація в умовах надзвичайного стану, соціально-комунікативна взаємодія у фармації.

Для фармацевтів-слухачів передатестаційних циклів за спеціальностя­ми «Організація і управління фармацією», «Загальна фармація» та спеціалізації за спеціальністю «Організація і управління фармацією» викладаються такі дисципліни: управління та економіка фармації; фармацевтична технологія; якість, стан­дартизація та сертифікація ліків; фармакогнозія; спеціальна підготовка; елементи практичної психології; проблеми та профілактика СНІДу.

На кафедрі у 2 навчальних кімнатах навчаються одночасно 4 групи інтернів та/або курсантів. Кожна з кімнат оснащена відповідними тематичними матеріалами щодо фахових дисциплін, які викладаються. Додатковими приміщеннями кафедри є кабінет завідувача, 2 викладацькі кімнати та наукова лабораторія. За останні роки кафедра укомплектована мультимедійним проектором, 2 відеосистемами та комп’ютерами, які використовується  з метою:

Семінарське заняття з фармацевтами-інтернами спеціальності "Загальна фармація" (2017 рік)

Всі навчально-методичні матеріали, що використовуються на лекціях, практичних та семінарських заняттях, постійно удосконалюються та доповнюються останніми досягненнями у фармації, та представлені у навчально-методичному кутку кафедри.

Доц. М. Б. Чубка біля методичного кутка кафедри (2024 рік)

Викладачами систематично проводиться оновлення матеріалів, що розміщені на Web-сторінці кафедри у системі Moodle в розділах “Методичні вказівки”, “Матеріали для підготовки до лекцій”, "Презентації лекцій", "Матеріали для підготовки до практичних занять".

Викладачами кафедри згруповано банк тестових питань для підготовки до ліцензійного іспиту "Крок 3. Фармація" і внесено в електронну систему навчально-наукового відділу незалежного тестування знань студентів. Під час практичних та семінарських занять з фармацевтами-інтернами проводиться обговорення тестових питань, внесених у базу тестів "Крок 3. Фармація", звертається особлива увага на найбільш проблематичні питання. Щоденно проводитися тестовий контроль відповідно до теми заняття. На початку та при закінченні кожного циклу фармацевти-інтерни проходять тестовий контроль з відповідної дисципліни, використовуючи базу тестів “Крок 3. Фармація”.

Доц. В.В. Підгірний під час семінарського обговорення з фармацевтами-інтернами спеціальності “Загальна фармація” тестових питань “Крок 3. Фармація”  (2017 рік)

Для уніфікації та полегшення самостійної роботи фармацевтів-інтернів на базах стажування колективом кафедри створено і видано типографським способом “Щоденник обліку роботи провізора-інтерна” (два видання з доповненнями). Викладачі кафедри є авторами та співавторами монографій, підручників, посібників, лабораторних практикумів: "Математичне планування експерименту при проведенні наукових досліджень у фармації" (2008 р.), “Фармація Тернопілля: минуле й сьогодення” (2017 р.), “Життєвими стежинами фармацевтів” (2017 р.), "Біологічна хімія" (2015 р., "Медична хімія" (2018 р.), "Долі репресованих родин фармацевтів" (2019 р.), "Медична хімія" (2023 р.).

Видавнича діяльність співробітників кафедри

Видавнича діяльність співробітників кафедри